Oğlum;

Bu azimle çalışmaya devam ederseniz şayet, daha fazla insan sizlerle çalışmak isteyecek, daha fazla iş yapacak ve işlerinizi büyüteceksiniz. Bir süre sonra şartlar, seni iki seçenekten birini seçmeye zorlayacak: Ya kolayı seçecek, başka ülkelerde üretilen ürünleri Emre ismiyle pazarlayacaksın ya da zoru seçip kendini geliştirecek, Türkiye’de, kendi insanımızla üretecek ve insanımızı iş sahibi yapacaksın. Benim tanıdığım oğlum, Emre’m zoru seçer. Üçüncü çocuğum Emre Elektronik sana emanet.

Ali Alanya

Karaman Devlet Hastanesi

05.06.2008

 


 

Babam;

Bugün 6 Haziran 2010 Pazar, bizden ayrılışının ikinci yılı. Hep hayal ettiğin, bana vasiyetini gerçekleştirmeye bugün başladık. Umarım görüyorsundur, ürünlerimiz burada, Türkiye’de bizim insanımız tarafından üretilecek ve tüm dünyada senin adınla Ali Alanya ismiyle ulaşacaklar. Ömrün boyunca bizimle paylaştığın ışığın, tüm dünya insanını aydınlatacak. Bana kızacaksın belki, biliyorum ama artık Emre Elektronik yok. Ali Alanya var.’’

Hikmet Emre Alanya

Ali Alanya Led Aydınlatma Üretim Tesisleri

06.06.2010

Ali Alanya’nın oğlunun adını verdiği şirketi Emre Elektronik, Ali Alanya’nın vefatının ardından değişikliğine gitmiş ve Ali Alanya ismini almıştır.