Ali Alanya Led Aydınlatma Fabrikası Pazarlama Sorumlusu Murat KİBAR, KMÜ’de enerji verimliliği üzerine konferans verdi.

image

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün düzenlediği, sanayi işletmelerinde başarılı verimlilik uygulamaları ile güncel verimlilik çalışmalarının paylaşılması konulu konferansta, Ali Alanya Led Aydınlatma Fabrikası Pazarlama Sorumlusu Murat KİBAR bir konuşma yaptı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman KAŞIKÇI, STB Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü / Danışmanlık ve Eğitim Daire Başkanı Mustafa Kemal AKGÜL, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Selman BALCI ve Toprakçılar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Hamza TOPRAKÇI’nın da konuşmacı olarak katıldığı toplantı oldukça verimli geçti. Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya birçok akademisyen, konuklar ve öğrenciler katıldı.

Ali Alanya Led Aydınlatma Fabrikası Pazarlama Sorumlusu Murat KİBAR, Led teknolojileri hakkında açıklamalarda bulundu. Led teknolojisinin avantajlarının çok büyük olduğundan bahseden KİBAR, sokak aydınlatmalarının led teknolojisine geçilmesi durumunda yıllık 1 Milyar lira tasarrufa geçilebileceğinin altını çizdi. Bu konu ile alakalı görüşmelerinin olduğunu dile getiren KİBAR, kamu kurumları başta olmak üzere aydınlatmanın girdiği her yerde led teknolojisine geçilmesi gerekliliğini yineledi. Firmalarının Karaman Organize Sanayi bölgesinde yeni bir fabrika binasına taşınması ile birlikte ARGE çalışmalarına ağırlık vererek, yeni gelişen teknolojileri daha hızlı biçimde entegrasyona geçireceklerini kaydetti.

image

Türkiye’de kişi başına düşen enerjinin her geçen yıl hızla arttığına vurgu yapılan toplantıda, yeni gelişen teknolojiler ile enerji verimliliğinin de katlanarak arttığı ve geliştiğine dikkat çekildi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman KAŞIKÇI’nın yaptığı kapanış konuşmasının ardından konferans sona erdi